Úvod
MLADÝ JEČMEN - GAB

Vlastnosti a složení GAB:
GAB obnovuje acido-alkalickou rovnováhu. Je 2 krát účinnější než špenát, nejúčelenější zásadotvorná strava. Mladý ječmen obsahuje vitamíny, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci nemocí a patologických stavů. Mladý ječmen má vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C, E a vitamínů řady B: B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu, příbuzného vitamínu B. Nedostatkem vitamínů trpíme z důvodu převahy zpracovaných potravin a skutečnosti, že některé naše potraviny ztratí živiny dříve, než se dostanou na stůl. Obsah vitamínu C v čerstvě nastrouhané ředkvičce klesne na vzduchu o polovinu již za pět minut. Množství vitamínů B1 a B2 v potravinách klesne při vaření. Avšak vitamíny a ostatní živiny v Mladém ječmeni zůstávají téměř nedotčené. Bez enzymů dojde k narušení všech životních funkcí - trávení, dýchání, pohybu atd. Vědci identifikovali v lidském těle přes 3000 enzymů. Extrakt zeleného ječmene obsahuje více než 20 enzymů a studie odhalují další. 45% hmotnosti GAB tvoří výborně stravitelné bílkoviny (u bílé mouky je to pouze 10%). GAB podporuje zdravý růst. Zelené nápoje hojí vředy a chrání povrchové tkáně a sliznice. Rostlinná míza je bohatá na přírodní zázrak - chlorofyl. Ten se v léčitelství používá na "osvěžení krve" a v lékařství je, kromě protizánětlivých a dezinfekčních účinků, ceněn pro deodorační vlastnosti.

GAB není lékem, a přece léčí
Jeho pomoc u široké škály nemocí ukazuje, že rostlinná míza podporuje optimální fungování těla a nezaměřuje se na určité nemoci, jak to dělají léky. Je zřejmé, že produkt působící proti obezitě a ekzémům stejně jako proti srdečním chorobám a rakovině je buď "neuvěřitelně zázračným lékem" nebo lékem vůbec žádným. Mladý ječmen vyvolá zázrak skutečný - pomůže tělu léčit se samo.

Kůže jako zrcadlo zdraví
Stav pokožky je indikátorem tělesného zdraví. Žaludeční a střevní potíže způsobují kožní problémy a vyrážky, které se nejdříve projeví na membránách očí a rtů. Kalný zrak, či nateklý obličej signalizuje potíže jater nebo ledvin. Zevně použité krémy a kožní léky někdy pomohou, ale kůži ozdravíme jen zlepšením celkového zdraví. Nutností je strava s hojností minerálů, enzymů a vitamínů, která omladí buňky vnitřních orgánů a také kůže. Mladý ječmen omladí pokožku prostřednictvím vlivu na vnitřní orgány.

Zpomalení buněčného stárnutí
V roce 1969 objevil profesor I. Freedvich aj. M. McCord enzym superoxiddismutáza (SOD). Je to důležitý enzym zkoumaný v souvislosti s léčbou rakoviny. Jak SOD pomáhá omlazovat buňky? Během metabolismu vylučujeme nebezpečné aktivní formy kyslíku. Naštěstí SOD kyslíkové radikály ničí. Předpokládá se, že SOD souvisí s dlouhověkostí. Většina SOD je extrahována z jater dobytka. Játra jsou ale detoxikačním orgánem a dobytek je dopován steroidy. Proto jsou tyto produkty pochybné. Mladý ječmen obsahuje SOD velké množství a jako "zelený zdroj" tohoto vitálního enzymu vyniká.

Pomoc při nadváze
Nadváha vede k vysokému krevnímu tlaku, srdečním onemocnění a arterioskleróze. Naše strava obsahuje olej a tuk, loupanou rýži, bílý chléb a bílý rafinovaný cukr v množství,které se v těle beze zbytku spálí jen stěží. Pokud spalování nefunguje, živiny zůstávají nerozložené a ukládají se ve formě tuku. Aktivní složky šťávy z mladých listů ječmene jsou lepší alternativou kontroly hmotnosti než pouhé diety. Nadváha je i problém hormonů štítné žlázy.
Pokud je tuku mnoho, právě tyto hormony podněcují jeho zpracování. Snížení sekrece hormonu štítné žlázy zvyšuje růst hmotnosti. GAB neutralizuje kyselost tělesných tekutin. Tím spontánně posiluje funkci štítné žlázy. GAB není "specialistou" na obezitu. Nezaručuje okamžité snížení hmotnosti. Omezte tuky, škroby a cukry, začněte s přirozenou fyzickou zátěží, přidejte 3 krát denně lžičku GAB a hubnout začnete.

Účinný při zácpě
Dobré jídlo, spánek a vyprazdňování jsou trojím barometrem zdraví. Pokud nejsou v pořádku, přijde nemoc. Dlouhotrvající zácpa vede k nechutenství, bolestem hlavy, závratím a naruší spánek. Opakovaná zácpa u lidí starších 40 let je i důsledkem snížené pohyblivosti tlustého střeva a snížené svalové zdatnosti celého těla. Aktivní složky GAB pohyb trávicího ústrojí podpoří a posílí vyprazdňovaní svaly. Starší lidé a jedinci s omezenou funkcí žaludku a střev mají problém s vlákninou v zelenině. GAB vlákninu neobsahuje a je pro ně velkou pomocí.

Chudokrevnost (anémie)
Přibližně jedna čtvrtina žen trpí chudokrevností nebo k ní má sklony. U mužů po padesátce počet anemiků dokonce počet chudokrevných žen převyšuje. Pro krvetvorbu potřebujeme ionty železa, mědi, draslíku, kyselinu listovou a bílkoviny. Vitamíny se vařením ničí, železo se mění v nesnadno stravitelný oxid. Užívání preparátů s redukovaným železem nestačí. Protože GAB obsahuje železo organicky vázané, je v trávicím ústrojí okamžitě vstřebáno.

Problémy krevního obrazu
MUDr. M. Lacina půl roku sledoval pacienty se zvýšenou sedimentací, s leukocytózou, alergiemi, se špatnými revmatickými testy a s lymeskou borreliosou. Závěry jsou velice pozitivní a výrazné již po 3 měsících užívání produktu.

Podporuje organismus v boji s rakovinou
Zelené nápoje nejsou lékem likvidujícím viry, či rakovinné buňky. Jsou skvělou potravou podporující náš organismus, respektive náš imunitní systém. Věda se v hledání protirakovinných mechanismů a látek může přetrhnout, přesto nikdy nevyvine nic tak dokonalého jako to, co je pro boj s rakovinou již vyvinuto - imunitní systém. Proto to nejlepší, co můžeme v boji (a prevenci) s rakovinou udělat, je posílit onoho bojovníka v nás. Pro tyto posilující vlastnosti zelených nápojů a rostlinných potravin říkáme - nejsou léky a přesto léčí.

Odpovědi na nejčastější otázky

Jaký je přínos GAB pro děti?
Šťáva má podobné pH jako mateřské mléko. GAB vytváří přirozené prostředí lépe než kyselinotvorné ovocné džusy obsahující cukr. U dětí můžete limonádami vyvolat osteoporózu už v 11 letech. Nezvykejte děti na sladké, kompenzujte zlozvyky, se kterými vaše vůle prohrává.

Jaký je přínos pro diabetiky?
Regulací zásaditosti upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny. Tím se postupně normalizuje hladina cukru v krvi. Pamatujme - překyselení těla potřebuje "průplach" zásaditou stravou, jinak vzniká prostředí, ve kterém se "líhnou" nemoci. Zelená strava vývoj nemocí ruší a, ač není lékem, skutečně léčí.

Jaký je užitek GAB v létě, když jíme dostatek zeleniny a ovoce?
Osobně neznám nikoho, kdo by opravdu jedl dostatek zeleniny, ať v zimě nebo v létě. Pokud v létě neužíváme zelené antioxidanty, pleť stárne i přes sebedražší kosmetickou péči. Zelená šťáva chrání před rentgenovým i jinými druhy záření.

Jak se GAB doplňuje s CAB-chlorellou?
GAB chlorellu předčí rychlostí vstřebávání a jemností působení a rovněž přede všemi doplňky vítězí enzymatickou hodnotou a spojením s pitným režimem. Naopak ale nikdy chlorellu nepředčí obsahem chlorofylu, CGF a v obsahu vlákniny. Proto doporučujeme oba produkty kombinovat.
EFT
Zelené potraviny
Javorový sirup
Ibalgin
Odkazy
Ceník
O mně
Kde mě najdete
   
počítadlo.abz.cz