Úvod
CHLORELLA PYRENOIDOSA - CAB

CAB je širokozáběrový očistný prostředek. Antioxidanty obsažené v CAB brání ničivé dominové smršti volných radikálů. Tím snižují riziko poškození buněk (i samotné DNA). Minerální látky a stopové prvky zvyšují schopnost buněk vázat vodu a vyplavovat odpadní látky. Rovněž účinně vytěsňují jedovaté kovy a brání jejich komulaci v organismu. Nukleové kyseliny a aminokyseliny jsou stavebním materiálem k přestavbě poškozených buněk, čímž se snižuje množství buněčného odpadu. Široké spektrum vitamínů B zvyšuje odolnost proti stresu a tím snižuje množství škodlivých látek vzniklých z emočního vypětí. Chlorofyl působí protizánětlivě a urychluje hojení poškozené tkáně. Jeho očistné vlastnosti jsou v lidové medicíně známé od pravěku. Pevná vláknina chlorelly (mechanickým působením, jako kartáč) odstraňuje nánosy odpadu v trávicím traktu. Navíc na sebe jedovaté látky (i těžké kovy) váže a vynáší z organismu. Svým zásaditým působením v organismu reguluje pH a vytváří podmínky ke správnému fungování imunitního systému. Je dobrým prebiotikem, čím v trávicím traktu vytváří "peklo" pro plísně a "ráj" pro přirozenou mikroflóru. Zvyšuje imunitní odpověď organismu, který se stává odolnějším v boji s viry, bakteriemi, plísněmi i s rakovinou.

CAB léky nenahrazuje, není lékem(!) a přece léčí, jako každá organicky pěstovaná zelenina. Té je nadřazena pouze svojí uživatelsky praktickou tabletovou formou.

Chlorela oplývá právě těmi vlastnostmi, kterých se nám, lidem, bolestně nedostává.

Unikátní látky CAB:

Sporopollein
Tato látka je obsažena ve střední části buněčné stěny Chlorelly. Chlorelová vláknina působí díky sporopolleinu zcela vyjímečně. Buněčné stěny na sebe nevratně váží toxické látky, které potom z organismu odcházejí přirozenou cestou (stolicí). Sporopollein je unikátní látka činící z chlorelly ojedinělý detoxikační prostředek.

Chlorofyl
Hemoglobin, naše krevní barvivo má stejnou strukturu jako chlorofyl. Rostliny díky chlorofylu žijí a dýchají, lidem zlepšují krevní obraz, urychlují hojení ran a brání zánětům. Zlepšuje i okysličení organismu, čímž brání vzniku infekčního prostředí. Léčitelé tvrdí, že zelené barvivo uchovává sluneční energii, která nám předává moudrost a lásku. Věda jinou cestou zjišťuje totéž. Chlorella obsahuje, kromě jiného, aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a my lépe usínáme. Je to pozoruhodná shoda vědy a intuice.

Chlorellin
Chlorela působí i antibakteriálně. Obsahuje látku zvanou chlorellin, která je přírodním antibiotikem. Podobně antibioticky působí v česneku látky Alicin a ajoen. Na rozdíl od chemických antibiotik působí chlorela pouze proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflóry. Proto je u infekčních onemocnění velkými dávkami CAB možné docílit i mírného antibiotického efektu.

CGF
Dr.Fujimaki z Japonska izoloval z chlorelly růstový faktor pojmenovaný CGF. Ten má výrazný omlazující a posilující efekt. Není to látka samostatná, ale komplex látek s unikátními vlastnostmi. Působí silně "prebioticky" tzn. zvyšuje rychlost růstu prospěšné střevní (ale třeba i vaginální) mikroflóry. CGF (u acidofilní kultury) urychluje růst až 4 krát. Prebiotika jsou mnohdy důležitější než biotika samotná, neboť upravují prostředí, ve kterém mikroflóra žije. Tím vytváříme podmínky pro růst užitečných bakteriálních kultur, které nás chrání před civilizačními nemocemi - např. plísněmi.

Nejčastější otázky:

Lze očekávat při jedení CAB nějaké očistné reakce?
Díky chlorele dochází k růstu užitečné mikroflóry produkující trávící enzymy. Tím se zvyšuje hodnota konzumované stravy, ale zároveň odumírají nepřátelské organismy (např. plísně). Může dojít ke krátkodobé plynatosti, nechutenství, nepravidelné stolici, či k přechodnému výskytu kožních problémů. Tyto příznaky detoxikace mizí po 2-3 dnech, vyjímečně po týdnu. Je to projev návratu vnitřní rovnováhy, kdy tělo opět aktivně vylučuje toxické látky.

Mám při užívání CAB tmavší stolici, je to v pořádku?
Ano, jde o část nestráveného chlorofylu, který střevní sliznici významně chrání. Tmavší stolice je indikátorem správného dávkování.

Jaké je doporučené denní dávkování?
Pro muže okolo 5 gramů, pro ženy 4 gramy. Řiďte se ale citem. Pokud víte, že váš jídelníček není v pořádku, dávkování zvyšte. Při nemoci, únavě či vážnějším nutričním strádání zvyšte podle uvážení až na 20 gramů.

Jak dlouho se má chlorela užívat?
Tak dlouho, jak budete nutričně hřešit. Každá doba a situace má své potřeby. Jezte ji v závislosti na životní zátěži. Jste-li unavení jezte ji více.

Je chlorela vhodná pro děti?
Ano, zamyslete se nad tím, z jakého stavebního materiálu chcete postavit dům a z jakého "materiálu" jsou "stavěny" vaše děti. Chlorella má vliv na dětský růst, jejich sílu i zdravotní stav.

Pozitivní vliv chlorelly na orgány a tělesné systémy v %:
omlazuje organismus ............................ 30%
vitalizuje buňky .................................... 60%
zvyšuje sexuální výkonnost ................... 40%
podporuje trávení ................................ 80%
působí preventivně proti rakovině ......... 40%
zmírňuje vředy, záněty a alergie ............ 40%
chrání srdce, cévy, snižuje cholesterol ... 40%
čistí a zásobuje naše tělo ...................... 60%
zvyšuje imunitu .................................... 40%
působí zásadotvorně ............................ 70%
stimuluje růst a zdravý vývoj ................ 30%
pomáhá diabetikům ............................. 70%
působí proti stresu ............................... 40%
EFT
Zelené potraviny
Javorový sirup
Ibalgin
Odkazy
Ceník
O mně
Kde mě najdete
   
počítadlo.abz.cz